Kas yra energetinis gelis?

Energetinis gelis yra tiršto skysčio formos koncentruotas angliavandenių šaltinis.

Kam ji naudojama?

Aukštos angliavandenių koncentracijos dėka, gelis greitai suteikia energijos sportuojant.

Šis energijos papildas dėl jame esančių angliavandenių įsisavinimo padeda atitolinti nuovargį sportuojant ilgesnį laiką.

Be to, papildo kompaktiška ir praktiška pakuotė  leidžia jį pasiimti ir vartoti bet kur.

Rekomenduojama, sportuojant ilgiau nei valandą, suvartoti vieną porciją gelio kas valandą.

Tačiau  nevartokite per daug, nes tai gali sukelti nemalonius virškinimo sistemos pojūčius.

Kokia yra Pulsaar Energy Gel (Pure Chia Performance Gel) sudėtis?

Sudedamosios dalys: Nerafinuotas datulių sulčių koncentratas, vanduo, gliukozės sirupas, izomaltuliozė*, Ispaninio šalavijo (Salvia hispanica) sėklų milteliai, iš kurių pašalinta dalis riebalų, beta alaninas, vitaminas C ( L- askorbo rūgštis), aminorūgštys (BCAA : L-leucinas, L-izoleucinas, L-valinas), natūralios aviečių skonio kvapiosios medžiagos, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, konservantas kalio sorbatas.

Daugiau informacijos: /https://bepulsaar.lt/product/pure-chia-performance-gel/

Angliavandeniai

Pulsaar energetiniame gelyje yra angliavandenių.

Pirmiausia yra datulių sulčių koncentrato, todėl didžiąją angliavandenių, esančių šiame gelyje, dalį sudaro 100%  natūralūs angliavandeniai – daugiausia sacharozė (fruktozė + gliukozė), gliukozė ir fruktozė.

Be to, Pulsaar taip pat papildė gliukoze ir izomaltuloze.

Gliukozė yra monosacharidas, kuris gali būti tiesiogiai įsisavinamas  organizmo nehidrolizavus (skaidant nenaudojamas vandnuo). Todėl ji iš karto suteikia kūnui energijos.

Fruktozė taip pat yra monosacharidas. Jis suvirškinamas ir įsisavinamas panašiai taip pat, kaip ir gliukozė. Kaip bebūtų, ne visi žmonės įsisavina fruktozę vienodai, tai reiškia, kad vieni įsisavina daugiau fruktozės nei kiti.

Sacharozė nėra monosacharidas. Ji turi būti hidrolizuota rūgštinėje terpėje (skrandžio sultyse) tam, kad sutrūkinėtų sąsajos tarp gliukozės ir fruktozės, tada jos būtų suvirškintos ir įsisavintos. Todėl sacharozės suvirškinimui reikia šiek tiek daugiau laiko nei gliukozės ar fruktozės.

Galiausiai, izomaltulozė yra fermentų hidrolizuojama plonojoje žarnoje. Todėl jos virškinimas yra dar lėtesnis, ir ji įsisavinama po visų kitų cukraus tipų.

Šių trijų cukraus tipų (monosacharidų, sacharozės ir izomaltulozės) įsisavinimo laikas skiriasi. Pulsaar Pure Chia Preformance Gel sportuojant suteikia greitą energijos antplūdį (gliukozė ir fruktozė) bei suteikia lėčiau ir ilgiau įsisavinamų angliavandenių (isomaltulozė).

Beta alaninas

Be to, Pulsaar nusprendė savo gelį papildyti Beta alaninu.

Beta alaninas yra amino rūgštis, padedanti apriboti pieno rūgščių išsiskyrimą raumenyse, kurios yra viena iš pagrindinių nuovargio (ir mėšlungio)  priežasčių treniruojantis.

Kam skirtas šis gelis?

Ši energetinis gelis, kurios pagrindas yra čija sėklos, suteiks jums reikalingą postūmį, kai jums jo reikės. Šio gelio skonis yra mažiau saldus nei kitų energetinių gelių, todėl jį bus lengviau suvartoti ir įsisavinti sportuojant.

Ilgų ir intensyvių treniruočių metu suvartokite vieną porciją gelio kas valandą užgerdami vandeniu, taip pagerindami angliavandenių įsisavinimą.

Comments (2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

7  +  3  =