Kas yra IŠRŪGŲ baltymai?

IŠRŪGŲ baltymai – tai balti milteliai, kurių sudėtyje yra karvių pieno baltymai.

Jie yra vartojami norint papildyti kasdien su maistu suvartojamų baltymų kiekį.

(Norinčius sužinoti daugiau informacijos apie baltymų naudą, kviečiame susipažinti su mūsų produktu paspaudžiant šią nuorodą: https://bepulsaar.com/product/strength-and-recovery-powder-whey-protein/ )

Kam jie reikalingi?

IŠRŪGŲ baltymai yra naudingi sportininkams dėl šių jų privalumų:

Raumenų atsistatymas: Išrūgose esantys baltymai stimuliuoja baltymų sintezęir padeda raumenims atsistatyti po sportinės veiklos.

Atsigavimas po fizinio krūvio: Vartojant baltymus galima žymiai greičiau atsigauti po fizinio krūvio. Aktyviai sportuojantiems baltymai padedad sugrįžti prie sportinės veiklos pilnomis jėgomis.

Sportiniai pasiekimai: Baltymai prisideda prie raumenų masės palaikymo ar net padidinimo, tuo tarpu padidėjusi raumenų masė gali nulemti aukštesnius sportinius pasiekimus.

IŠRŪGŲ baltymai taip pat gali būti naudingi tiems, kas gauna mažai baltymų su suvartojamu maistu. Juos taip pat galima vartoti kaip užkandį, dėti į patiekalus, kuriuose mažai natūralių baltymų.

„Pulsaar WHEY Protein“ baltymų sudėtis (milteliai skirti sustiprinti jėgas ir atsistatyti – išrūgų baltymai)

Dėl visų aukščiau išvardytų priežasčių „Pulsaar“ komanda sukūrė specialius miltelius, skirtus stiprinti jėgas ir atsistatyti po fizinio krūvio, kurių sudėtyje yra išrūgų baltymai. Šių miltelių sudedamosios dalys – tai trijų rūšių išrūgų baltymai:

1) Išrūgų baltymų izoliatas: Gaunamas iš išrūgų, iš kurių buvo pašalinti beveik visi riebalai ir laktozė, todėl iš pagrindo susideda iš baltymų ir imunoglobulinų. Jį organizmas įsisavina labai greitai.

2) Kalcio kazeinatas: Gaunamas iš nugriebto pieno. Kalcio šaltinis, būtina kaulų stiprinimui. Jį organizmas įsisavina šiek tiek lėčiau, nei išrūgų baltymų izoliatą.

3) Micelinis kazeinas: Tai natūrali pieno sudedamoji dalis. Jis įsisavinamas per ilgą laiką (per maždaug 7 val. nevalgius), taigi leidžia išlaisvinti aminorūgštis per ilgas valandas ir skatina raumenų sintezę.

Kodėl tai – įdomu?

Šie skirtingi baltymų tipai gali skatinti baltymų sintezę bei atstatyti raumenų audinius. Mūsų raumenys auga šių baltymų dėka.

Tačiau ne visi šie baltymai įsisavinami vienodai. Iš tikrųjų, mūsų organizmas kiekvieną jų suvirškina per skirtingus laikotarpius. Dėl šios priežasties jie į mūsų organizmą patenka skirtingu metu.

Tokiam raumenų atsistatymui reikia nemažai laiko, o mūsų išrūgų baltymų milteliai padeda aprūpinti raumenis reikalingomis maistinėmis medžiagomis ilgas valandas ir išvengti raumenų katabolizmo (raumenų audinių irimo, nykimo).

Išrūgos, kuriose gausu baltymų ir labai mažai riebalų!

Sportininkai paprastai ieško produktų, kuriuose yra daug baltymų ir mažai lipidų.

Pagrindinis „Pulsaar WHEY Proteini“ miltelių ingredientas yra išrūgų baltymų izoliatas, kuriame yra ypač mažas lipidų kiekis.

Toks pasirinkimas leido žymiai sumažinti lipidų kiekį „Pulsaar Whey“ baltymų milteliuose. Riebalų šiuose baltymuose yra du arba tris kartus mažiau nei kituose rinkoje prieinamuose produktuose. Vis dėlto „Pulsaar“ išrūgų baltymų milteliai, skirti stiprinti jėgas ir atsistatyti po fizinio krūvio yra ne mažiau vertingi, nei konkurentų gaminami baltymų milteliai.

Amino rūgštys

„Pulsaar WHEY Protein“ baltymų milteliai – tai visavertis aminorūgščių šaltinis. Šiame produkte yra visos būtinos aminorūgštys, kurių mūsų kūnas nepajėgia  sintezuoti ir, kurias organizmas turi gauti kartu su suvartojamu maistu.

Atsižvelgiant į visas išvardytas savybes, šiuos išrūgų baltymų miltelius galima laikyti visaverčiu bei kokybišku baltymų papildu.

Šaltiniai:

  • Teresa Benett (2007). Kazeino ir kazeino fosfopeptido poveikis kalcio įsisavinimui žiurkėms vartojant didelį jų kiekį. Britų mitybos žurnalas.
  • Bendsten, LQ (2014). Hidrolizuoto kazeino, nepažeisto kazeino ir nepažeistų išrūgų baltymų poveikis energijos sąnaudoms ir apetito reguliavimui: atsitiktinės atrankos, kontroliuojamas, kryžminis tyrimas.
  • Churcward-Venne, TA. (2019). Tiriant jaunus vyrus, miofibrilinių ir mitochondrijų baltymų sintezės rodikliai nesiskiria suvartojus angliavandenius su pieno baltymais, išrūgomis ar miceliniu kazeinu po lygiagrečiai atliekamų fizinių atsparumo ir ištvermės pratimų. Mitybos žurnalas.

 

 

 

Parašykite komentarą